Zde nakoupíte sluneční plachty na patentovaném napínacím systému Peddy Shield
Seznam podle oblastí použití
Vybrané použití: Pomoc pří upínání rostlin

Pomoc pří upínání rostlin

  1. Popínavé rostliny – klasické a ostatní

  2. Růže – popínavé růže a ty, které se neupínají

  3. Tepelná izolace domu – žádný problém, přinášíme Vám řešení

  4. Zelená ochrana soukromí v zahradě

Patentovaná pomoc při upínání od Peddy Shield napínací technikou pomůže všem popínavým rostlinám šplhat do výšky.

Popínavé rostliny jsou různé:

1. Klasické popínavé rostliny se drží na stěnách sami od sebe  a nepotřebují žádnou pomoc při upínání – k těmto rostlinám, které při šplhání nepotřebují pomoc, patří vinná réva, chmel, klematis apod.

Těmto nenáročným popínavým rostlinám určuje flexibilní pomoc při upínání napínací technikou Peddy Shield především směr růstu.

- doporučujeme  namontovat dvojité šrouby ve větších odstupech (cca 1 m nebo více) a ocelové lano vést šikmo nahoru a příčně mezi druhou šikmou řadu dvojitých šroubů – odstup mezi oběma řadami dvojitých šroubů zvolte pro tyto popínavé rostliny mezi cca 1 až 1,5 m – tak si rostlina najde upínací pomoc ve směru růstu nahoru – kromě toho může vést tato napínací technika rostlinu mezi dvěma svislými řadami dvojitých šroubů a tak zaplní velkou část zdi, kterou má popínat – popínavé rostliny využijí toto dvojité vedení a růstem vytvoří kompaktní zelenou plochu

- tuto možnost, flexibilně se přizpůsobit růstu popínavých rostlin, nenabízí žádná mříž pro popínavé rostliny

- pomoc pro upínání je neviditelná: velkou výhodou flexibilní napínací techniky je její relativní neviditelnost – jakmile vyrostou první rostliny do výšky a vytvoří větší listy, není až do zimy upínací pomoc vidět – tak chápeme my pomoc při upínání

- pokud chcete pro tento typ popínavých rostlin ocelové lano úplně napnuté, je to pomocí patentované plošky uprostřed dvojitého šroubu úplně jednoduché, v tomto místě lehce otočte pomocí kleští dvojitý šroub a silně napněte flexibilní ocelové lano tak, jak by to manuálně nebylo možné

2. Růže se upínají pomocí této flexibilní napínací techniky obzvlášť dobře na zdi domů, sloupky nebo zárubně.

Růže jsou tzv. rozpínavé, šplhající rostliny – popínavá růže se dokáže přichytit na jiných rostlinách. Na rovné ploše (zeď domu, zeď garáže) nemohou růže šplhat, ani popínavé růže ne.  

Pomocí napínací techniky Peddy Shield dokážete upnout každou růži a dostat ji do výšky.

- u již rozrostlých růží poskytnete růži flexibilní možnost úchytu pomocí ocelového lana – růže je rozrostlá, potřebuje pomoc pro upínání, aby se mohla na zdi přidržovat, a to i při hodně silném větru – to řada tuhých mříží nevydrží

- v žádném případě neveďte šlahouny růží nebo již vzrostlé větve ve směru ke zdi násilím – veďte jednoduše ocelové lano nad růží nebo jejími šlahouny – růže potřebuje hodně prostoru a vzduchu – aby se zabránilo vytváření plísní – proto je napínací technika ideální, protože poskytuje rostlině místo tam, kde ho potřebuje – doporučuje se ocelové lano za upevněním k dvojitému šroubu častěji odstřihnout a nově nastavit.

Právě u růží oceníte neviditelnost upínací techniky, chcete se přece v létě těšit z rozkvetlých růží a nechcete vidět upínání – umožňujeme Vám po dlouhá léta tuto radost, upínací technika nereziví a roste spolu s růžemi – vysoká kvalita ocelového lana navíc zabraňuje otiskům rzi na zeď.

Vedení růží pomocí upínací techniky na velkých plochách

Způsob růstu růží Vám umožňuje vést směr jejich šlahounů na velkých plochách tak, aby v létě tvořily krásně zelené a pestré kompaktní plochy.

- spojte dvě svislé řady dvojitých šroubů s odstupem cca 1 m se šikmě vedeným ocelovým lanem – tak poskytnete růži úchyt směrem nahoru a můžete větve bočně pod ocelovým lanem směrem nahoru uchytit 

- doporučujeme opět ocelové lano za dvojitým šroubem častěji odstraňovat, aby přesahovalo cca 20 cm, abyste měli rezervu pro případ, že bude růže za několik let potřebovat více místa – dvojité šrouby mají ploché matice, mezi které můžete uchytit ocelové lano bez toho, abyste se o ostrou hranu otvoru poranili – pomocí této jednoduché konstrukce můžete upevnit dva konce ocelových lan současně – proto můžete také ocelové lano tak jednoduše za dvojitým šroubem oddělit (pokud je příliš dlouhé) a u stejného dvojitého šroubu připevnit nové ocelové lano nezávisle na prvním laně a vést ho k dalšímu dvojitému šroubu

Přídavné ocelové lano (6 m): www.peddy-shield.de/shop/produkte/5-Kletterhilfe-Rankhilfe/

3. Plánujete mít popínavé rostliny na Vašem domě s tepelnou izolací? – žádný problém

Peddy Shield má v zásobě speciální šrouby, které prodlužují délku dvojitých šroubů v upínací technice z 90 mm na 140 mm a maximálně na 190 mm.

Potřebujete cca 4 cm pro přišroubování dvojitého šroubu pomocí hmoždinek na stěnu – asi 5 cm vyčnívá dvojitý šroub z tepelné izolace, to znamená, že tepelná izolace určuje celkovou délku dvojitých šroubů až do maximální délky 190 mm.

Speciální šrouby: www.peddy-shield.de/shop/produkte/5-Kletterhilfe-Rankhilfe/

Upínací mříže jsou ve srovnání s pomocí při upínání rostlin velmi nápadné, často ruší růst rostlin a nejsou flexibilní.
Neviditelná pomoc při upínání, zvláště když jsou růže v létě rozkvetlé.

4. Zelená ochrana soukromí v zahradě

Ocelová lana mezi částmi budov umožňují vytvořit z popínavých rostlin přírodní zelenou ochranu soukromí, která je nenápadná a zároveň poskytuje ochranu proti větru.


nahoru

Galerie

(zvětšení obrázku kliknutím)